ZAUFALI NAM

ZOBACZ NASZE REFERENCJE

Bezsęczna kantówka dzięki nowej optymalizerce Superpush 200

SegheriaOptymalizerki

W połowie lutego do jednego z największych producentów okien drewnianych, firmy CDM z Suwałk, firma Teknika dostarczyła nową optymalizerkę Salvador Superpush 200, której zadaniem jest wycinanie wad z drewna sosnowego przeznaczonego do produkcji kantówek.

Calitan inwestuje w technologię Biesse

SegheriaWiertarki

Zgodnie z hasłem „Wszystkie maszyny od jednego dostawcy” firma Teknika zrealizuje kolejny duży projekt. Wyposaży kompletną linię do produkcji mebli z płyty komórkowej w fabryce Calitan. Inwestycja będzie współfinansowana przez Unię Europejską.

Wzrost popytu na palety zachęca do inwestowania

SegheriaProdukcja palet

Produkcja palet w Polsce bije kolejne rekordy, zbliżając się do poziomu 70 mln szt rocznie. Liderzy zwiększają produkcję, a wśród nich firmy C.M.C oraz Brzostek, które zdecydowały się na zakup włoskiej technologii STORTI do przetarcia drewna i zbijania palet. STORTI to jednak nie tylko wysokowydajne linie dla liderów, ale także maszyny, w które warto zainwestować rozpoczynając dopiero przygodę z perspektywicznym rynkiem palet.

Teknika uzbroiła Helvetia Meble w kolejną linię technologiczną

SegheriaOkleiniarki

Jakość okleinowania wąskich płaszczyzn to test dla każdego producenta mebli. Po tym newralgicznym połączeniu okleiny i płyty poznaje się jakość mebli. — Nowa linia, którą zainstalowaliśmy pozwala nam tworzyć nie tylko dokładne połączenia obrzeży z płytami, szybko zmieniać kolor okleiny, ale również zwiększa możliwość stosowania modnych, szerokich, nawet 60-milimetrowych krawędzi — mówi Dariusz Wilczyński, dyrektor techniczny Helvetia Meble, która zakupiła kompletną, zautomatyzową linię Biesse STREAM , która dostarczyła firma TEKNIKA.

Robot podnosi prestiż tartaku

SegheriaAutomatyzacja

Dla Tartaku Abramczyk w Wólce Folwark (Mazowieckie) firma TEKNIKA, która od 16 lat dostarcza najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, przygotowała zrobotyzowane stanowisko rozładunku i paletyzacji tarcicy. Ciężki i monotonny charakter pracy trzech pracowników z powodzeniem zastąpił jeden robot przemysłowy firmy Comau.

Zamiast problemów, pozytywna energia

SegheriaKotłownie

Spalanie odpadów w zakładach meblowych zamiast być problemem, może stanowić źródło zielonej energii . Firma Kanita, producent mebli z Olkusza, zdecydował się na zakup dwóch automatycznych kotłów firmy Uniconfort, które pyły i wióry powstające w procesie produkcji zamieniły w energię do ogrzewania zakładu i suszarni.

Z targów do fabryki

SegheriaObrabiarki CNC

MITIKA - rzeźbiarz sterowany numerycznie Potężne centrum obróbcze GREDA robiło spore wrażenie na zwiedzających targi DREMA, którzy przechodzili obok stoiska TEKNIKA. Model MITIKA to wyjątkowa na rynku oferta precyzyjnego toczenia, żłobienia, frezowania i szlifowania w drewnie elementów o dużych gabarytach przy pomocy pięciu, w pełni interpolowanych osi. Zakupem maszyny zainteresowani byli nie tylko meblarze, ale także producenci stolarki i domów drewnianych. Prosto z targów maszyna trafiła do producenta mebli i akcesoriów meblowych.

Pierwsza tego typu linia lakierowania lustrzanego połysku na świecie

SegheriaLakierowanie

Nowatorska linia lakiernicza w firmie Sklejbud pozwala na nadanie lustrzanego połysku nawet płycie wiórowej laminowanej. Jest to jedyna taka linia na świecie, a zainstalowała ją u radomskiego producenta firma TEKNIKA.

Concept 350 - Nowa wizja formatowania

SegheriaPilarki

Pilarki formatowe od prawie stu lat opierają się na tej samej zasadzie działania i niemal identycznej budowie, dostosowywanej wizualnie do estetyki obowiązującego designu. Co zatem jest tak rewolucyjnego w nowej koncepcji, którą przedstawiła światu włoska marka FIMAL - wyjaśnia Grzegorz Chylak z firmy TEKNIKA, którego spotkaliśmy na targach Ligna w Hanowerze.

Strategia dywersyfikacji wymaga wszechstronnych maszyn

SegheriaObrabiarki CNC

Podziw dla zewnętrznego piękna, dekorów czy usłojenia wyrobów wykonanych z drewna litego jest obecnie bardzo silnym trendem rynkowym. Producentów - tak jak firmę ICF Wood - fascynuje i inspiruje do działania także różnorodność tego ekologicznego surowca, zaskakujące możliwości obróbki mechanicznej i termicznej oraz to, że każde drewno można efektywnie wykorzystać niemal do ostatniego kawałka. Pomagają w tym m.in. nowoczesne maszyny dostarczone przez firmę TEKNIKA.

Technologia COMEC zgodna z zasadą "just in time"

SegheriaObrabiarki CNC

Kompletna ościeżnica w 150 sekund Pod jednym słowem - ościeżnica drzwiowa - kryje się wiele wariantów produktów, a zmieniające się trendy na rynku stolarki wciąż poszerzają wachlarz modeli. Firmy, które produkują ościeżnice muszą więc być nastawione na dużą elastyczność, szybkie zmiany programu produkcyjnego, a jednocześnie wysoką wydajność. Jak to pochodzić z jednoczesnym dążeniem do automatyzacji? Odpowiedzią są multicentra obróbcze Comec, które sprawdzają się w produkcji metodą just in time u największych producentów ościeżnic w Polsce.

Stacja Barucca dba o bezpieczeństwo stolarni

SegheriaOdpylanie

Ogień, który całkowicie strawił dorobek firmy Feniks wydawał się gwoździem do trumny tego producenta mebli tapicerowanych. Jednak nazwa zobowiązuje. Jak Fenix z popiołów postał nowy zakład, który zatrudnia obecnie 300 osób. Z tragicznych doświadczeń wyciągnięto jednak wniosek i szczególnie zadbano o kwestię ochrony przeciwpożarowej. O właściwe odpylanie łatwopalnych pyłów drzewnych dba zainstalowana przez firmę TEKNIKA linia odpylania marki BARUCCA.

Połysk na płycie za jednym przejściem

SegheriaLakierowanie

W Polsce wiele firm posiada już w swoim parku maszynowym drukarki UV, ale są to zazwyczaj maszyny aplikujące lakier matowy, co nie zawsze pozwala na osiągnięcie założonego efektu wizualnego. Stworzona w firmie Expo-Drew linia uszlachetniania UV jako pierwsza w Polsce umożliwia bezpośredni nadruk lakieru z połyskiem na płytę, co podnosi jakość, możliwości, ale także dwukrotnie zwiększa wydajność.

Większy uzysk drewna z krzywych kłód

SegheriaObróbka kłody

Najnowsza linia przetarcia w zakładzie Trak-Drew z Bystrej– oparta o technologie Primultini – ma istotną zaletę względem dotychczas stosowanych pilarek – może przecierać surowiec o średnicach większych niż 40 cm, a także lepiej radzi sobie z drewnem o dużej krzywiźnie, które występuje w trudnych górskich terenach, gdzie znajduje się zakład braci Damiana i Kamila Gałków.

Inwestycje w Schody Chudziński

SegheriaOptymalizerki

Pilarki poprzeczne Salvadora robią karierę m.in. w produkcji mebli i opakowań drewnianych, czyli wszędzie tam, gdzie konieczna jest eliminacja wad drewna. Ich szybkość działania, precyzja cięcia i wygodne sterowanie zostały docenione również w zakładzie produkującym schody, gdzie firma Teknika dostarczyła optymalizerkę Super Cut 300.

Czyste powietrze atutem dla pracowników

SegheriaOdpylanie

Firma Sand uruchomiła nowy zakład produkcji mebli w Przysusze pod Radomiem. Nowoczesne obrabiarki wymagały odpowiedniego systemu odpylania, który dostarczyła firma TEKNIKA.

Gwiazdy doceniają meble Pinio produkowane na maszynach Biesse

SegheriaObrabiarki CNC

Wydatki na meble dziecięce rosną. Czy to efekt 500+? Być może, ale bez wątpienia rodzice w Polsce są coraz bardziej świadomi tego, że produkty kierowane do dzieci - w tym meble - muszą spełniać szczególne wymagania pod względem jakości i designu. Firma Drewnostyl już od blisko 20 lat produkuje meble dziecięce, a z jej komód, łóżeczek czy biurek z logo Pinio korzystają także pociechy celebrytów. Wysokiej jakości produkcję technologicznie wspierają maszyny dostarczone przez TEKNIKA.

Innowacje w okleinowaniu wąskich płaszczyzn w firmie Calitan. AirForce czy laser? Wtapianie obrzeża w płytę

SegheriaOkleiniarki

Po latach dominacji obrzeży papierowych w meblach, producenci mebli muszą zdecydowanie wyróżnić się jakością i estetyką oferowanych mebli. Taką możliwość daje im nowa technologia okleinowania wąskich płaszczyzn przy pomocy lasera lub też innowacyjny system AirForce opatentowany przez Biesse. Obie opcje w fabryce Calitan Furniture Factory wdrożyła w ubiegłym roku firma TEKNIKA.

Teknika zrealizowała linię w Stolbud Włoszczowa

SegheriaLakierowanie

Główny trzon linii stanowią maszyny Cefla oraz Costa. Za projekt i wdrożenie, w tym pełną automatyzację procesów logistycznych na ciągu lakierowania skrzydeł drzwiowych odpowiadali specjaliści z firmy TEKNIKA. W Stolbud Włoszczowa - jednego z liderów stolarki otworowej w Polsce - włoskie technologie czuwają nad doskonałym efektem końcowym oraz idealnie gładką i trwałą powierzchnią skrzydeł drzwiowych.

Cięcie na zlecenie 24h na dobę

SegheriaObrabiarki CNC

Rynek mebli indywidualnych rośnie w bardzo szybkim tempie. Już nie tylko w zakresie kuchni, garderób czy mebli biurowych, ale także innych pomieszczeń - klienci życzą sobie mebli szytych na miarę ich gustów, pomysłów i potrzeb. Szybka konwersja płyt na formatki jest więc kluczowym procesem w zakładzie, który chce pozostać wydajny i realizować projekty indywidualne na czas. Coraz częściej zadania te przejmują hurtownie płyt, tak jak Cenetr Mebel, która skroi dla klienta zamówienia wysłane z internetu bezpośrednio do maszyny.

Wiekowy dąb i komputerowa obróbka? Woodica postawiła na maszyny TEKNIKA

SegheriaOprogramowanie

W czasach, gdy produkcję mebli zdominowały płyty drewnopochodne, drewno lite staje się materiałem ekskluzywnym i docenianym przez koneserów. Tacy klienci wymagają bardzo wysokiej jakości w zakresie dokładnych łączeń czy wykończenia powierzchni, o którą w firmie Made of Wood Group, właściciela marki Woodica, dbają maszyny od TEKNIKI.

TEKNIKA zaprojektowała linię tartaczną FAMEG

SegheriaObróbka kłody

Linia Primultini przeciera drewno bukowe na markowe krzesła. Marka Fameg w meblarstwie jest synonimem tradycji rzemiosła i jednocześnie niezwykłych dokonań w zakresie wzornictwa krzeseł giętych, które do dziś inspirują projektantów na całym świecie. Firma Primultini zaprojektowała i zainstalowała dla tego producenta krzeseł linię do przetarcia drewna bukowego.

Automatyczny magazyn zwraca się po roku

SegheriaAutomatyzacja

Automatyzacja magazynowania i transferu półproduktów w fabryce mebli pozwala na usprawnienie zarówno w przypadku produkcji długich serii, jak i częstej zmiany produkowanego asortymentu, a koszt takiej inwestycji może zwrócić się już po roku - wynika z danych Biesse.

Tartaki znakomicie zorganizowane i stawiające na najwyższą optymalizację przetarcia

SegheriaObróbka Kłody

Misja branżowa | Owocne i inspirujące wizyty we włoskich firmach Spotkania w tak renomowanych firmach, jak Storti, Primultini czy Salvador pozwoliły nie tylko od zaplecza przyjrzeć się produkcji ich maszyn, ale dały również dużą dawkę wiedzy na temat kierunków, w których rozwijane są technologie obróbki drewna.

Tartaki znakomicie zorganizowane i stawiające na najwyższą optymalizację przetarcia

SegheriaObróbka kłody

Misja branżowa | Owocne i inspirujące wizyty we włoskich firmach Spotkania w tak renomowanych firmach, jak Storti, Primultini czy Salvador pozwoliły nie tylko od zaplecza przyjrzeć się produkcji ich maszyn, ale dały również dużą dawkę wiedzy na temat kierunków, w których rozwijane są technologie obróbki drewna.

Na liniach Storti produkują 2500 palet na zmianę

SegheriaProdukcja palet

Włochy | W tartaku Aschieri – De Pietri postawiono na sprawdzone technologie renomowanego i rodzimego producenta maszyn Przy produkcji palet we włoskim tartaku sprawdzają się od przeszło 10 lat dwie wysokowydajne linie Storti. Nie bez znaczenia w kwestii wydajności produkcji jest również fakt, że 80 proc. surowca zakład pozyskuje z własnej plantacji drzew szybko rosnących.

Kompletne linie tartaczne i produkcyjne „szyte na miarę”

SegheriaObróbka Kłody

Tartacznictwo | Primultini optymalizuje procesy przetarcia i obróbki tarcicy Maszyny Primultini pracują w ponad stu krajach na świecie. Proces ich projektowania, produkcji i montaż odbywają się wewnątrz firmy, której siedziba i fabryka znajdują się u podnóża włoskich Alp.

Produkcja w zakładzie Parkiety Jabłoński

SegheriaSzlifierki-Polerki

Produkcja w zakładzie Parkiety Jabłoński Nie ma mocnych na dęba! Targi Domotex, największa wystawa pokryć podłogowych w Europie, dowiodły, że wciąż w podłogach drewnianych na czele klasyfikacji są dąb i jesion, pozostawiając w tyle modne przez lata drewno egzotyczne. W firmie Parkiety Jabłoński, jednego z liderów rynku, nowoczesną produkcję podłóg drewnianych wspiera TEKNIKA.

Meblarze przetestowali centrum FTT R8: uniwersalne, łatwo przezbrajalne, szybkie w działaniu

SegheriaWiertarki

Centrum wiertarskie FTT R8 w marcu stanie pośród kilkudziesięciu maszyn w centrum TekLab w Warszawie. Już teraz można umawiać się na jego testowanie. Swoje opinie na temat maszyny mogą już wyrazić dwaj producenci mebli - Cyprys ze Skawiny i Fadome ze Złotnik koło Opola - w których od niedawna FTT R8 pracuje.

CNC w służbie koneserom dźwięku

SegheriaObrabiarki CNC

Niestandardowy kształt elementu obróbczego może stanowić problem w obróbce CNC, dlatego ważnym kryterium wyboru maszyny może być sposób mocowania formatki. Dla firmy Diora Świdnica , która produkuje obudowy głośników, często o bardzo skomplikowanych i nietypowych kształtach, kryterium to spełniło centrum obróbcze Biesse Rover A. 
Maszyna ta, obok kilku starszych centrów Biesse, stanęła niedawno w zakładzie w Świdnicy.

A na koniec może pellet?

SegheriaProdukcja Pelletu

Wiele firm drzewnych w Polsce zastanawia się by ostatnim etapem ich produkcji drzewnej było wytwarzanie pelletów z odpadów. Technologia Costruzioni Nazzareno – obecna w Polsce przez firmę TEKNIKA – podpowiada, że taką produkcję można z powodzeniem uruchomić również jako samodzielny wyspecjalizowany zakład, najlepiej w połączeniu z systemem kogeneracji, czyli wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej.